Zadbaj o swoje potrzeby. Odzyskaj spokój i równowagę.

Nowa książka z moim udziałem

Psychologia zmiany nawyków żywieniowych – cały rozdział mojego autorstwa w najnowszej książce dr. Michała Czapli pt. Żywienie w chorobach serca.

Polecam zarówno treść mojego autorstwa, jak i całą książkę, która wnosi nowe spojrzenie na istotne kwestie żywienia. Cieszę się, że ta wiedza powoli przedostaje się do świadomości zarówno specjalistów, jak i studentów medycyny i dietetyki.

Więcej info -> TUTAJ


Jakie wartości zdrowone ma jasne piwo?

Mężczyznom uczestniczącym w badaniu, po 4 tygodniach codziennego picia małego lagera do kolacji, wzrosła różnorodność mikroflory jelitowej. Co ciekawe autorzy pracy zwracają uwagę, że również piwo bezalkoholowe wpływało pozytywnie na mikrobiom jelitowy zwiększając ilość bakterii chroniących przed chorobami przewlekłymi jak cukrzyca i choroby serca. 

Przeczytaj więcej -> TUTAJ

Zakładamy fundację FitMind

Na chwilę obecną mogę wam zdradzić, jeszcze przed konsultacjami prawniczymi, że głównymi celami naszych działań będą

W 45% pomoc najbardziej potrzebującym osobom z zaburzeniami odżywiania przez tworzenie grup wsparcia oraz programów zmiany nawyków żywieniowych.

W 20% działalność edukacyjna przez tworzenie filmów, dokumentów, kampanii społecznych, wydawanie książek, podcastu.
W 15% szkolenie specjalistów z zakresu psychodietetyki/psychologii jedzenia, aby mogli oni pomagać większej ilości pacjentów
W 10 publikacja badań naukowych obrazujących skalę problemu w społeczeństwie oraz organizacja konferencji naukowych
Oraz 10% na powołanie ośrodka FitMIND, aby móc przyjmować w pięknych okolicznościach natury, pierwsze grupy (50 os). Obejmować będzie to noclegi, zdrową i sezonową kuchnię, salę wykładowa, teren do pracy na powietrzu. Całość będzie dookoła zalesiona, planujemy też budowę wieży widokowej do podziwiania wschodów i zachodów słońca oraz innych atrakcji oraz udogodnień pozwalających nawiązać kontakt z sobą.

Pamiętaj, że to my dajemy impuls, ale fundację tworzymy razem z Tobą i dla Ciebie. Dlatego też będziemy potrzebowali każdego wsparcia, od regularnych wpłat od sponsorów i darczyńców, przez udostępnianie informacji o naszych działaniach, po ręce do pracy przy zalesianiu terenu dookoła ośrodka FitMIND. Czeka nas niesamowita przygoda. Więcej informacji wkrótce.

.

.

.


Kolejny odcinek podcastu ZdrowieJEMY

Michał mi odpowiedział, że gdyby nie fakt, że te 10 tygodni wiele zmieniły w jego życiu i to że program bardzo mu pomógł, to końmi bym go tu nie zaciągnął.

Posłuchaj relacji Michała, uczestnika Intensywnego Kursu Zmiany Nawyków Żywieniowych FitMind. Dowiedz się, co sprawiło, że w jego przypadku kurs okazał się strzałem w dziesiątkę.

Posłuchaj -> TUTAJ

.

.

.


Weź udział w kolejnej edycji Kursu Intensywnej Zmiany Nawyków Żywieniowych w Modelu FitMind

Jeśli tak jak Michał, chcesz zmienić swoje życie na lepsze, weź udział w kolejnej edycji kursu. Grupa rusza już 18 sierpnia i mamy nadal miejsca dla Ciebie.

Zapisz się -> TUTAJ

.

.

.