Dietetyk do zadań specjalnych!

Dietetyka i tematy związane z prawidłowym odżywianiem od zawsze były moją pasją.

……………………………………………………………………………………………………..

Od wczesnych lat młodości miałem problemy z prawidłową masą ciała. Tak więc moja przygoda z dietetyką zaczęła się dosyć wcześnie już w wieku 13-14 lat. Wtedy to różnymi sposobami i na własną rękę starałem się ograniczać ilość i rodzaje spożywanych produktów. Na sobie przetestowałem szereg diet „odchudzających” z różnego rodzaju czasopism. Niestety prowadziły one bardziej do zaburzeń metabolizmu niż gubienia zbędnych kilogramów, co zresztą szczególnie w tym wieku mogło okazać się bardzo niebezpieczne. Idealną równowagę znalazłem dopiero po skończeniu szkoły średniej, na początku studiów. Wtedy  dopiero nauczyłem się słuchać własnego organizmu, który dokładnie sam wie czego potrzeba w naszej codziennej diecie. Najpierw, jednak należy wcześniej zerwać z różnego rodzaju nałogami i przyzwyczajeniami żywieniowymi co w praktyce bez pomocy często okazuje się to bardzo trudne lub wręcz u niektórych niemożliwe.

……………………………………………………………………………………………………..

Kierunek studiów który wybrałem był oczywisty: DIETETYKA. Specjalizacja też: „Dietetyka osób aktywnych fizycznie”. Już w trakcie studiowania odbyłem praktyki a potem staż w cenionej poradni dietetycznej. Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zdobywałem wprawę w układaniu różnorakich  diet. Sam jestem smakoszem i wiem, że nawet najzdrowsza dieta jest nie do przyjęcia, jeżeli jest niesmaczna. Tak więc teorię miałem okazję wypróbować w praktyce pracując  w placówkach o profilu żywienia zbiorowego takich jak: catering dla biur i instytucji państwowych, catering dla  przedszkoli oraz w restauracji. Tam nauczyłem się układać smaczne jadłospisy dla różnych grup wiekowych oraz starannie kontrolowałem jakość dań.Bemowo fm
Swoją wiedze pogłębiałem na różnych płaszczyznach czytając specjalistyczną prasę, książki a także, biorąc aktywny udział na forach internetowych związanych z dietetyką i aktywnością ruchową/ rekreacją. W między czasie zaczęły zgłaszać się do mnie osoby w sprawach porad odnośnie prawidłowego odżywiania i polecenia jakieś skutecznej diety. Nie ufając gotowym pomysłom znalezionym w Internecie diety te zacząłem układać sam. Nie ukrywam, że czułem się w tym jak ryba w wodzie, sprawiało mi to naprawdę dużo satysfakcji. Wraz z pozytywnymi efektami moich kuracji oraz szeregiem zadowolonych osób, chętnych przybywało coraz więcej. W owym czasie testowałem moje pomysły kulinarne w prowadzonej przeze mnie kuchni, mieszczącej się obok Uniwersytetu Warszawskiego.  Układanie diet zajmowało mi coraz więcej czasu, aż doszedłem do takiego momentu, w którym nie mogłem już pogodzić obydwu tych zajęć. Zrezygnowałem z prowadzenia kuchni na rzecz dietetyki. Idąc za głosem serca założyłem serwis Bdieta.pl gdzie udzielam pomocy ludziom z zaburzeniami odżywiania i nadwagą oraz prezentuję artykuły o tematyce żywieniowej.

……………………………………………………………………………………………………

Specjalizuję się w dietach oczyszczających, odchudzających dla mężczyzn jaki i kobiet w różnym wieku, dietach niskowęglowodanowych, dietach osób aktywnych fizycznie nastawionych na redukcję lub przyrost masy, dietach wspomagającej leczenie depresji i wahań nastrojów, dietach zbilansowanych- codziennych.

 

The comments are closed.