Podsumowanie miesiąca, działo się dużo

Podsumowanie najciekawszych aktywności tego miesiąca. Przeczytaj o: Kampanii Słodka Epidemia, Jak dołączyć do programu Intensywnej Zmiany Nawyków Żywieniowych i jakie są konsekwencje jedzenia słodkiego. Sprawdź wpis na temat trudnego momentu podczas mojej terapii i o tym, czy dzieci mogą dostać w prezencie słodycze na Dzień Dziecka. Posłuchaj też najnowszego odcinka podcastu ZdrowieJEMY.

.

.

.


Kampania Słodka Epidemia

Od lat obserwujemy kampanie przeciwko alkoholowi, może czas na kampanię przeciwko słodyczom? Naszym celem jest naświetlenie tematu uzależnienia od słodyczy w naszym słodkim społeczeństwie. Czas wyjąć głowę z piasku!
Dowiedz się więcej -> TUTAJ

.

.

.


Co robi nadmiar cukru w Twoim organizmie?

Prosta odpowiedź to – uszkadza nas na poziomie komórkowym.

👉Uszkadza mitochondria – te produkujące energię komórki, z czasem stają się mniej wydajne. Mamy mniej energii, regularny nadmiar cukru we krwi przyspiesza ten proces, dlatego czasem czujemy się o 10 lat starsi. DNA – w uszkodzonej komórce łatwiej zachodzi nowotworzenie, czego efektem może być nowotwór złośliwy.

👉Komórki mózgu – mgła mózgowa, problemy z koncentracją i zapamiętywaniem. Skoki cukru zwiększają ryzyko demencji i choroby Alzheimera

👉Oczy – oczy to również komórki mózgu, Nadmiar cukru sprawia, że ślepniemy. Tracimy zmysł widzenia. 👉Komórki nerwowe – nadmiar cukru sprawia, że coraz mniej czujemy. Zmysł czucia działa coraz mniej wydajnie. Brak czucia w stopach lub ich mrowienie jest charakterystyczną cechą cukrzycy.

👉Komórki układu krwionośnego – ze względu na oksydację, stają się coraz sztywniejsze, pojawiają się blaszki, wzrasta ciśnienie, a zmniejsza się przepływ krwi do mózgu. Z każdym dniem łatwiej o zawał.

👉Komórki wątroby – kiedyś stłuszczona wątroba oznaczała chorobę alkoholową. Teraz doświadczają tego już 3 letnie dzieci. Komórki wątroby są w stanie się regenerować, jednak stłuszczona wątroba, codziennie atakowana słodyczami narażona jest na stany zapalne i marskość.

👉Komórki trzustki – to metabolizm, a metabolizm to życie. Zniszczone komórki trzustki przestają produkować insulinę. Bez insuliny pozostałe komórki organizmu głodują.

👉Komórki tłuszczowe – najpierw chętnie magazynują, później krzyczą, że mają już dosyć. Wyobraźcie sobie krzyk miliardów komórek w całym organizmie. Tak można zobrazować przewlekły stan zapalny.

👉Mikrobiota – najwięcej komórek w nas to nasi jelitowi towarzysze. Szczęśliwe bakterie jelitowe wysyłają hormony szczęścia i dopominają się zdrowego jedzenia. Cukier i słodycze głodzą zdrowe bakterie jelitowe, natomiast patogeny dopominają się więcej cukru i komfortowego jedzenia. Znacie ten schemat? Zmiany te są o tyle niebezpieczne, że są powolne więc nie widzimy ich z dnia na dzień. Świetnie natomiast widać je na przestrzeni lat. Dołącz do najnowszej grupy zmieniającej nawyki żywieniowe aby zadbać o siebie. Nie strać możliwości zmiany nawyków na resztę życia. Bez kolejnych prób. Raz a dobrze.

Dowiedz się więcej -> https://fitmind.pl/program-zmiany-nawykow/

.

.

.


Czy dzieci mogą dostawać słodycze w prezencie na Dzień Dziecka?

Agresja budzi agresję. Przekonałem się o tym po moim wczorajszym wpisie na temat promowania słodyczy na 12 stronach gazetki reklamowej jednego z supermarketów, przyznam że i ja użyłem agresywnego języka. Domyślam się, że przez to rozmyła się cała intencja tamtego postu.

Chciałem podziękować wszystkim osobom, które zostawiły komentarze. Szczególnie te gdzie wyraziliście swoje opinie na temat mojego wpisu. Po ich przeczytaniu najpierw wezbrało we mnie oburzenie, lecz po chwili przyszło zrozumienie. Przyznam, że dały mi one do myślenia. Na wiele z nich nie znalazłem sensownych kontrargumentów.

Dowiedz się więcej -> TUTAJ

.

.

.


Dołącz do programu Intensywnej Zmiany Nawyków Żywieniowych FitMind

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się do najnowszej edycji kursu. Program Intensywnej Zmiany Nawyków Żywieniowych w modelu FitMIND, adresowany do osób już wielokrotnie bezskutecznie próbujących zmienić je wcześniej. Podczas 10 spotkań jesteśmy wstanie przekazać znacznie więcej niż podczas konsultacji indywidualnych.

Dowiedz się więcej -> TUTAJ

.

.

.


Pamiętam mój trudny okres, jaki przechodziłem podczas terapii

👉Pamiętam jedną z pierwszych sesji kiedy opowiadając wszedłem mocno w moją opowieść, przeniosłem się w czasie, a pani Magda (moja terapeutka) powiedziała w pewnym momencie, że dokończymy to na kolejnym spotkaniu, teraz musimy już kończyć, pożegnała się i rozłączyła. Zostałem sam przed laptopem jeszcze dłuższą chwilę próbując zrozumieć co się właśnie stało. Poczułem się jakbym otworzył serce, a ktoś zatrzasnął mi drzwi przed nosem. Poczułem się zlekceważony, nieważny, opuszczony. Pomyślałem, że to koniec. Nie ma między nami zrozumienia, terapia nie spełni pokładanych w niej nadziei. I jeszcze mam za to jeszcze płacić?

👉Po zastanowieniu jednak stwierdziłem, że podjąłem się tej drogi i chcę ją przejść do końca. Zdaję sobie sprawę, że dzięki pomocy poczuje się lżej, poczuje się wolny, dlatego tego tak nie zostawię. Wypisałem wszystkie moje odczucia względem pani Magdy i przedstawiłem je jej na kolejnym spotkaniu.

Dowiedz się więcej -> TUTAJ

.

.

.


Co jeść w czerwcu i lipcu? – porady dietetyka

ZdrowieJEMY MINI to seria krótkich porad, którą będziemy udostępniać raz w tygodniu na Spotify. Podczas 10-15 min. odcinków podzielimy się z Wami informacjami jak łatwo poprawić jakość życia dbając o dietę, aktywność fizyczną, zdrowie psychiczne i wiele innych 🙂 W czerwcu gdy ceny paliwa są tak wysokie, że tankując powinno przysługiwać praw do skorzystania z pomocy terapeutycznej, natomiast stragany uginają się od produktów tak apetycznych, że chciałoby się zostawić tam, a nie na stacji benzynowej swoją pensję. Ja wybrałem rower i pyszne jedzenie. W dzisiejszym odcinku dam wam kilka pomysłów co można jeść lekkiego i odżywczego w czerwcu i lipcu.

W tym odcinku dowiesz się:
Jakie produkty warto włączyć latem do diety?
Czego nie może zabraknąć na Twoim talerzu?
Jak łączyć produkty aby powstały lekkie i nieskomplikowane sałatki ?
Jakie dodatki wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie?
Co z produktami skrobiowymi?
Jakie są zalety wiosenno-letniej diety?

Posłuchaj podcastu-> TUTAJ