Zdrowie • Wiedza • Edukacja
Chęć regulowania nastroju słodyczami to efekt poszukiwania szczęścia. Nadzieja na życie bez zmęczenia, niewyspania, głodu, pragnienia, niepokoju, lęku, złości, stresu. Wystarczy słodki kęs, aby wprawić się w błogi stan, aby poprawić sobie samopoczucie, aby zapomnieć… a to najprostsza droga do psychicznego i fizycznego uzależnienia.
Efekty codziennego jedzenia słodyczy są druzgocące, ponieważ systematyczne spożywanie przyczynia się do otyłości, wystarczy 10-15 lat aby rozwinęła się cukrzyca typu drugiego, oraz 20-30 lat aby rozwinęła się demencja lub choroba Alzheimera.
Regularne skoki emocji od euforii do poczucia winy, od błogości, do głębokiego smutku sprawiają, że stan emocjonalny zamienia się w prawdziwą huśtawkę w ciemnym pokoju. Ciemnym jak zimna kuchnia nocą, kiedy wszyscy domownicy już smacznie śpią… Depresja, nadwaga, otyłość, cukrzyca typu 2 i choroba Alzheimera to aktualnie jedne z największych problemów naszego społeczeństwa. Czy to cicha epidemia? A może słodka epidemia?
Chcemy działać, dlatego wraz z fundacyjnym zespołem organizujemy akcje „Słodka Epidemia", podczas, której chcemy edukować, dzieląc się wiedzą o zdrowiu i wieloletnim doświadczeniem w pomocy osobom uzależnionym od żywności, a szczególnie od słodyczy.
Od lat obserwujemy kampanie przeciwko alkoholowi, może czas na kampanię przeciwko słodyczom? Naszym celem jest naświetlenie tematu uzależnienia od słodyczy w naszym słodkim społeczeństwie. Czas wyjąć głowę z piasku! Chcemy dotrzeć do Twojej mamy, taty, brata, siostry, męża, żony, dzieci, przyjaciół, znajomych, pacjentów i klientów. Aby tego dokonać wpadliśmy na pomysł, żeby oddolnie ruszyć całą internetową społeczność docierając przynajmniej do miliona osób do końca 2022 roku.
Aby jednak tego dokonać, będziemy potrzebować twojej pomocy.
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ ZE ZNAJOMYMI I RODZINĄ
Będziemy wdzięczni jeżeli udostępnisz informacje o akcji na swoim profilu społecznościowym lub wyślesz ją w prywatnej wiadomości swoim bliskim. Może dzięki twojej inicjatywie trafi do osoby, która włączy się w nasze działania.
[SSB _id="4162430"]
WSPÓŁPRACA
Napisz nam wiadomość jeżeli chciał, chciałabyś zorganizować na swoim profilu (Facebook, instagram, YouTube, Linkedin) lub swojej platformie spotkanie, gdzie moglibyśmy porozmawiać na interesujące tematy dotyczące słodyczy oraz podzielić się sposobami jak sobie z tym problemem poradzić.
Szczególnie zależy nam współpracy z dietetykami, psychologami, trenerami, lekarzami, osobami posiadającymi autorytet w branży zdrowia, beauty, parentingu, ponieważ to właśnie wasi odbiorcy najczęściej borykają się z problemem uzależnienia od słodyczy!
Możesz także napisać bezpośrednio na adres mikolaj@ftmind.pl lub skontaktować się poprzez Facebooka, Instagrama lub Linkedina.