Wiosna to dobry czas aby zrobić porządki

Podsumowanie najciekawszych aktywności miesiąca.
Przeczytaj o tym, że: Do 25 roku życia możesz być idiotą!, Poznaj Historię Pawła, Posłuchaj o prostych sposobach, żeby nie sięgać po słodycze lub zamieniać je na zdrowsze pyszności w najnowszym odcinku podcastu ZdrowieJEMY. Zapoznaj się też z wywiadem, w którym tłumaczę, dlaczego chleb jest symbolem bezpieczeństwa. Na koniec mam dla Ciebie promocję na ebook Jak nie sięgać po słodkie po obiedzie?.Do 25 roku życia możesz być idiotą!

?Możesz sobie szkodzić, możesz wpędzać się w kłopoty, w zaburzenia, z których będziesz wychodzić kolejne 25 lat. Do tego wieku eksperymentuj, baw się, ucz, doświadczaj życia.
?Jednak ważne aby nie być idiotą przez całe życie! W pewnym momencie przychodzi czas gdzie dobrze jest pogłębić wiedzę i doświadczenia, zmądrzeć, a biologia nam w tym pomaga. Większość badaczy sugeruje, że nasz mózg kształtuje się właśnie 25 lat.
?Więc jeżeli chcesz po 25 rż dalej eksperymentować. Zostań badaczem. Chcesz dalej doświadczać? Zastanów się czy nie zrobisz tym komuś krzywdy.
?Nadchodzi moment, w którym trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Najlepszy moment aby zacząć budować empatię do świata i zacząć żyć świadomie. Świadomie oddychać. Pozbierać wszystkie elementy układanki w całość. Wziąć się w garść.
?Tak, też miałem 25 lat, z perspektywy czasu widzę dobrze jakim wtedy byłem idiotą. Idiotą poszukiwaczem!

Więcej ? TUTAJHistoria Pawła

?Paweł powiedział, że wczoraj jak zwykle kupił drożdżówkę, będąc w piekarni po chleb. Jak zwykle zabrał ją ze sobą do pracy i jak zwykle zjadł ją po obiedzie, chociaż nie był już głodny. Nie kierowały nim żadne uczucia czy emocje. Zapytałem go jak poczuł się po zjedzeniu drożdżówki? Odparł, że mniej przyjemnie niż przed jej zjedzeniem…
?Jest to obraz zachowania bezrefleksyjnego, automatycznego. Szacuje się, że ponad 90% naszych zachowań to nawyki. Im bardziej tracimy kontakt ze sobą, ze swoimi potrzebami i uczuciami, tym więcej automatów w nas działa. Tracimy świadomość i wolność wyboru. Lecimy często na autopilocie, obwiniając się za brak zmian w naszym życiu. Najpierw więc wyłącz autopilota!|

Więcej ? TUTAJRany! Mamy kryzys! Czyli proste sposoby, żeby nie sięgać po słodycze lub zamieniać je na zdrowsze pyszności – ZdrowieJEMY Podcast

Rozmawiamy o:
– czym są zachcianki i skąd się biorą
– odzyskiwaniu kontroli
– zdrowych sposobach na przyjemności
– słuchaj swojego ciała
– wadze regularnego badania się
– śniadaniach, które nam pomagają unikać kryzysów
– jedzeniu posiłków w odpowiedniej kolejności
– dbaniu o stan psychofizyczny
– wadze ruchu po posiłku (i nie tylko)

Dowiedz się, jak zabezpieczyć się przed wystąpieniem kryzysu i co zrobić, gdy już on się pojawi.Chleb to symbol bezpieczeństwa

Jeśli człowiek nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb fizjologicznych – picia, jedzenia, prokreacji – działa pod wpływem impulsu. Posuwa się do zachowań, które ma zapisane w genach.

Historia pana Franciszka, który doświadczył głodu II wojny światowej pokazuje jak człowiek reaguje na brak jedzenia. Omawiamy jakie zmiany zaszły od strony psychicznej i fizycznej oraz na ile jest to spójne ze zmianami jakich doświadczają osoby z zaburzeniami odżywiania.

WIĘCEJ ? TUTAJJak nie sięgać po słodkie po obiedzie?

Bywa, że nawet po najlepszym obiedzie gdy wydaje się nam, że już nic nie jesteśmy w stanie wcisnąć, pojawia się chęć na małe co nie co. Wtedy okazuje się, że mamy chyba zapasowy żołądek, o świadomości którego nie mieliśmy pojęcia! Najpierw warto poznać podłoże owego problemu. Następnie zastanowić się, jakie rozwiązania mamy w zasięgu ręki. Aby rozwiązania te wprowadzić w życie już od kolejnego dnia po szkoleniu!

Unikalny jedyny taki na rynku kompletny poradnik odpowiadający na pytanie „Jak radzić sobie z ochotą na słodkie po obiedzie?”.

Więcej ? TUTAJ